koncert

Serj Tankian i jego Elect The Dead Symphony


Jeśli ktoś poszukuje przykładu na to, jak bardzo ważne są korzenie człowieka jako jednostki, jak bardzo środowisko w którym się wzrasta odbija się później w twórczości artysty to idealnym przykładem jest Serj Tankian. Ormianin urodzony w Bejrucie, wychowany w Mieście Aniołów i – chciałoby się powiedzieć – sercem świata obywatel (ale to może przegięcie, zwłaszcza w trakcie Roku Chopinowskiego). Ilustracją do powyższego niech będzie projekt Elect The Dead Symphony.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Pierwszy koncert z symfonikami Serj zagrał w Nowej Zelandii. Szybko jednak i my mogliśmy zobaczyć połączenie rocka ze światem symfonii. W czerwcu 2010 lider System Of A Down, wokalista i kompozytor pojawił się na deskach amfiteatru w Paku Sowińskiego. Koncert wyprzedał się szybko. W fosie był tłum. Pamiętam, że trochę długo kazano nam czekać na pojawienie się artysty na scenie i jakoś średnio komfortowo się fotografowało.

Mocne światło dzienne wdzierało się poprzez oszczędną scenografię i wraz z kontrowymi światłami skutecznie utrudniało fotografowanie. Przynajmniej mi. Do tego lekkie problemy z poruszaniem się w zapchanej fosie spowodowały, że fotograficznie nie wspominam wydarzenia jako zajebiście udanego. Ale muzycznie – klasa. Jeden z takich projektów, którego płyty nie mam potrzeby posiadania, ale na koncert zawsze chętnie wybiorę się po raz kolejny.

Reklamy

2 komentarze do “Serj Tankian i jego Elect The Dead Symphony

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s