koncert

Powrót Hołdysa


Od poprzedniego koncertu Zbigniewa Hołdysa minęło 10 lat i media zachłysnęły się jego powrotem. W fosie panował okropny ścisk, jakby każdy wydawca chciał mieć koniecznie zdjęcia z tego koncertu. Relacji z samego występu już jakby mniej. A szkoda. W rozmowach na bieżąco, jeszcze w Stodole przewijały się różne opinie. Wielu czuło niedosyt. Wszyscy byli zgodni, że nerwowe reakcje na okrzyki z publiczności były przesadzone lub przynajmniej niepotrzebne. Z tym się zgodzę. Ale już cała reszta podobała mi się.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Zgoda, Hołdys to wybitny gitarzysta, a nie wokalista. Takich postaci w historii rocka było wiele, zatem można było czuć się przyzwyczajonym. Na szczęście wiele wokalnych partii przypadło w udziale Kubie Koźbie (kojarzyć go musicie z Power of Trinity – niedawno doczekałem się wieści, że pracują wreszcie nad drugą płytą!)

Największe wrażenie zrobił na mnie zespół Hołdysa jako całość. Zdaje się, że zostaną przy nazwie Kosmos. Doświadczony Artur Kempa i Mateusz Owczarek rządzili. Fajnie dobrani goście z Anią Bachraczek z Biff (zrobiła ze „Stalkera” całkiem kobiecą pieśń) i zaskakującym udziałem Vienia w „dalszych losach” słynnej Ewki. Zaplanowana pewnie jako atrakcja „Autobiografia” z Arturem Gadowskim z Iry i wspomnianym wcześniej Kubą była ciekawa, ale wcale nie najważniejsza. Na szczęście ;) Bo to, co działo się między gitarzystami w tak ogranych numerach jak „Bażancie życie” to był właśnie Kosmos! Ich mocna, zdecydowana praca nie pozbawiona tej rockowej wolności, nie tyle co odarła z patyny „Bażanta”, bo ten numer tego nie wymaga, ale nadała mu zdecydowanie nowoczesnego posmaku. Tak, jakby został skomponowany dziś, a nie dekady temu. I jeśli Kosmos Hołdysa ruszy w zapowiadaną półgębkiem trasę, to właśnie dla tych momentów trzeba zaliczyć choć jeden z jej koncertów. O, to tyle. Jestem na tak.

Reklamy

1 komentarz do “Powrót Hołdysa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s