festiwal/koncert

Northern Living Festival – ból fotografowania dj’ów


Dj’i czy dj’ów (zawsze mam problem z odmianą tego dziadostwa). Ale nie o tym dziś. Pierwszy dzień pierwszej edycji Northern Living Festival w Fabryce Trzciny to dobry powód, by ponarzekać nieco na fotografowanie… tychże. Fani muzyki różnorakiej mają do nich stosunek różny, od ubóstwiania po pogardę. Im fan młodszy tym większe prawdopodobieństwo pozytywnego nastawienia. Im suchar starszy, tym bardziej czerstwy i częściej gardzi. A jak jest z fotografami?

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

Z fotografami jest tak, że nikt ze znanych mi fotografów koncertowych nie lubi fotografować dj’a „przy pracy”. Bo ile można? Stoi taki po ciemku (ten dj), zasłonięty jakimś monitorem, obłożony dookoła elektronicznymi zabawkami, zgarbiony, patrzy się w kierunku „na pępek”. A jeśli światło jest… to kontrowe, zza pleców, a najczęściej z rzutnika jakaś animacja. Sama rozkosz. Zero znanej z rockowych gigów interakcji między muzykami (no bo jak?), z publiką (bo po co?), zero show. Zero. Czyli tyle, ile światła. I prawdopodobnie tyle, ile wyjątkowości w tej twórczości. Czyli słabo, no chyba że ktoś lata i napierdziela lampą, ale to już inna bajka.

Na powyższych obrazkach są – jak ich zapowiadano – „mistrzowie tanecznej elektroniki”: Luomo (Finlandia), Lindstrom (Norwegia) i Mikkel Metal (Dania).

Reklamy

4 komentarze do “Northern Living Festival – ból fotografowania dj’ów

  1. e… udało Ci się coś fajnego jednak z tego wyciągnąć :) No i jest zasadnicza różnica między DJ-em (odtwarzającym nagrania innych) i producentem grającym live-act, czyli swoje kompozycje na żywo. Nie wrzucaj ich do jednego worka ;)

  2. Marudzisz Panie sąsiedzie, marudzisz :) Z każdego tematu da się coś wyciągnąć, a, że z jednych trudniej, z drugich łatwiej to już inna sprawa.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s