koncert

Łąki Łan + Biff + DJ Harper w Stodole


Mniam. To był tłusty czwartek, choć mimo (albo wbrew pozorom, stwarzanym przez moją aerodynamiczną konstrukcję) nie pożarłem ani jednego pączka. Tłusty był fotograficznie, bo niezmierną frajdę przynosi mi zawsze fotografowanie pozytywnych wariatów z Łąki Łan. To (wbrew opinii ZZ) najlepiej koncertujący zespół w Polsce (w tej chwili, jeśli czytasz te słowa w 2034 roku to mogło się coś zmienić). Kto nie widział jeszcze, ten frajer, cała reszta wie o co chodzi. Przed ŁŁ zagrało pieszczone przez media (i słusznie) Biff, z sympatyczną Anią. To też jest niezły numer. Ta Ania B. Powiedzmy, że kategorii „kontakt z publiką”, w dziale „gaworzenie” jest jedyną królową (bo królowa jest tylko jedna, wiadomo). Kto był w Stodole, to widział jak ładnie pozowała, jak gaworzyła sobie z fotografami. Wszyscy dowiedzieliśmy się, że nocowała u Rafała ostatnio i że „walić zakazy” – możecie fotografować ile chcecie…. Niejako sprowokowała mnie, do napisania kilku słów do menedżera ŁŁ (ale to już pod poniższymi zdjęciami).

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.


Zawsze jakieś gwiazdorskie zakazy fotografowania pod nosem, albo w myślach (bezpieczniej, nikt nie usłyszy) kwitowałem przeciągłym „tjjjaaaa”. Wczoraj w Stodole dowiedzieliśmy się, że menedżment ŁŁ stanowczo zakazuje fotografowania z dystansu po trzech pierwszych numerach. Trzy pierwsze z fosy i wynocha. Niby standard i klasyka, ale…

I tu zachodzę w głowę, jakąż to krzywdę zespołowi Łąki Łan może wyrządzić akredytowany fotograf (czyli rozumiem zweryfikowany, czyli pewnie taki, co to już wie którą stroną patrzy się przez obiektyw), jeśli jeszcze przez czwarty kawałek stanie sobie gdzieś pod ścianą i uzupełni materiał o kilka ogólnych kadrów?

Może powinno stosować się zasadę wzajemności – i redakcje których to dotyczy, a dotyczy wszystkich – powinny publikować jedynie trzy pierwsze zdania z informacji prasowych dotyczących takich zespołów? Trzy pierwsze bez flesza, ofkorz ;)

PS: DJ Harper to najfajniejszy DJ jakiego słyszałem. Mimo to, nadal ich nie lubię :D

Reklamy

9 komentarzy do “Łąki Łan + Biff + DJ Harper w Stodole

  1. „Może powinno stosować się zasadę wzajemności – i redakcje których to dotyczy, a dotyczy wszystkich – powinny publikować jedynie trzy pierwsze zdania z informacji prasowych dotyczących takich zespołów?”

    Genialne, popieram jak najbardziej.

    • a może chodziło o to, żeby fotografowie nie zasłaniali widoczności publice? może zależało im, żeby złapać lepszy kontakt? co jak co, ale łąka nie jest „statecznym” zespołem i sporo się dzieje, tu ktoś zeskakuje ze sceny, potem polewa wodą, szampanem, może potrzebowali tej przestrzeni + pomyśleli o widzach, którym jednak przeszkadza kiedy zamiast zespołu widzi tył fotografa.

  2. Pingback: Łąki Łan&Biff « Mordimer’s Fotolog

  3. U mnie Łaki można było robić przez cały koncert wiec to chyba zależy z kim przyjadą ;) a i jeszcze nie byli w Artgrupie. Management może czasami wszystko spie….lić.
    Foty robić tak by nie było cię widać ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s