koncert

Enter Shikari w Warszawie


Słaby jestem ze sceny hardcore, ale koncerty zawsze fajnie się ogląda. Klasycznym podejściem do nich jest fotografowanie z synchronizacją lampy na tylną kurtynę (i sprawdzanie „co weszło w kadr”). Jako że ES to jak mówią znawcy – post hc, a z lampą nie lubię i już, to dziś obrazki w zupełnie innej estetyce. Ale najpierw garść informacji o wykonawcy przygotowana przez przyjaciół z Go AHead:

Enter Shikari to brytyjska grupa post hardcore’owa, czerpiąca z wpływów muzyki elektronicznej. Zespół powstał w roku 2003 w St Albans, skąd pochodzą wszyscy członkowie grupy: Roughton „Rou” Reynolds, Liam „Rory” Clewlow, Chris Batten oraz Rob Rolfe.

Pierwszy debiutancki album Enter Shikari, zatytułowany „Take to the Skies”, ukazał się 19 marca 2007 roku. Zaledwie tydzień po premierze płyta osiągnęła czwarte miejsce na liście Official UK Album Chart, sprzedając się w ponad 28.000 tysięcy egzemplarzy. Brytyjczycy zawarli na krążku część utworów pochodzących z dem, singli oraz EP-ek wydanych w latach poprzedzających ich długogrający debiut. Dwa single promujące płytę to „Anything Can Happen in the Next Half Hour” oraz „Jonny Sniper”.

Pod koniec 2008 roku muzycy rozpoczęli pracę nad drugim albumem, którą fani zespołu mogli na bieżąco śledzić za pomocą serii oficjalnych wideoraportów dokumentujących nagrania. Singlem promującym nadejście albumu stał się utwór „Juggernauts”, którego warstwa tekstowa stanowiła jednocześnie zapowiedź społeczno-politycznego przekazu nowej produkcji Enter Shikari. Druga płyta, nosząca tytuł „Common Dreads”, trafiła ostatecznie do sklepów 15 czerwca 2009, a kolejnymi promującymi ją singlami stały się: „No Sleep Tonight” oraz „Zzzonked”. „Comon Dreads” wyróżnia przede wszystkim obecność większej, niż na poprzedniej płycie, ilości wpływów muzyki elektronicznej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s