festiwal

Łatwiej obsrać pałac niż zbudować kibel


Zdjęcia ze szczególną dedykacją dla Pana Posła Joachima Brudzińskiego, dla Pana Europosła Janusza Wojciechowskiego, dla autora chwytliwego zwrotu „Wielka Orkiestra Świątecznej Przemocy” (proszę o wybaczenie, nie zapamiętałem nazwiska), dla autora bloga http://zpiotrkowskiej.wordpress.com i wielu, wielu innych…

Oto zdjęcia z jamy zła, z epicentrum całego narodowego nieszczęścia. Oto ci, którzy omotali pół narodu, odebrali rozum młodym i starym, kobietom i mężczyznom. Oto ci, którzy trwonią naszą kasę (nawet jak szerokim łukiem omijamy wolontariuszy), oto ci, którzy uniemożliwiają innym NGO’som funkcjonowanie. Oto ulubieńcy salonu, złodzieje, szubrawcy i krwiopijce. Oto twarze, którymi można straszyć dzieci. Oto ci, którzy wypaczyli sens dobroczynności. Oto zdemaskowani charytatywni terroryści.

Zanim zwołają kolejny swój Przystanek Woodstock, na którym uczyć będą nienawiści, nietolerancji i zła wszelakiego, za nierozliczone pieniądze, zróbmy coś! Ruszmy z pochodniami pod siedzibę Fundacji WOŚP w miesięcznicę 20. Finału! Niech naród się obudzi. Nośmy przy sobie kartki z deklaracjami, że nie tylko nie zgadzamy się po śmierci na użycie naszych organów do przeszczepów, ale i że kategorycznie nie chcemy być ratowani przy użyciu sprzętu zakupionego przez WOŚP. Zdelegalizujmy organizację, która chce wprowadzić do szkół program RUR (Ratujemy Uczymy Ratować), bo nauka pierwszej pomocy to tylko przykrywka do nauki całowania i pretekst do obmacywania koleżanek z klasy! Zróbmy coś konkretnego! Proszę.

I proszę (mam nadzieję, że to niezbyt wiele), pomóżcie mi zrozumieć, o co chodzi z tym powiedzonkiem, które mówi, że łatwiej obsrać pałac niż zbudować kibel?

18 komentarzy do “Łatwiej obsrać pałac niż zbudować kibel

 1. Złooo. Złoooo! Róbta co chceta! Złooooo!!!
  Pewnie, że łatwiej obsrać palec (w charakterze podcierki), niż zbudować kibel. Ale co tam, psy szczekają, karawana jedzie dalej :)

 2. Łatwiej obsrać bloga (np. zpiotrkowskiej.wordpress.com) niż opublikować merytoryczny tekst. Zawsze według zasady: im mniejszy kundel, tym głośniej szczeka.

   • Ech, mojej ironii nie załapałeś ;) Miałem na myśli, że on obsrał swojego bloga :)

   • Jakbyś rzucił okiem, na mój komentarz u Makowskiego…

    „Głowa, przydałaby się głowa, po prostu głowa, autorowi głowa, bo widać nie mam jej… Odrobiny rozumu Panu Makowskiemu życzę. Niekoniecznie makowej główki”

    …zauważyłbyś, że to o nim myślałem ;)

 3. A te fotografie po co? Nie jest konieczną rzeczą robić z siebie pseudo bohatera wolnego słowa. Jeśli kogoś boli zazdrość i doskwierająca znieczulica – mogę jedynie współczuć:)

 4. Owsiaka niekoniecznie trzeba lubić, ale instytucja którą powołał robi coś ważnego a przede wszystkim robi to sprawnie i tanio. Ale niestety przy okazji każdej Orkiestry uświadamiam sobie również, ze Polacy są dobrzy tylko w pojedynczych zrywach a wszystko inne potrafią spie****ić Wystarczy spojrzeć na NFZ, który ma budżet na wiele miliardów rocznie, masę budynków, przerost zatrudnienia (bo gdzieś trzeba przetrzymać biernych, miernych, ale wiernych z powiązaniami politycznymi), działa od prawie dekady a do tej pory nie potrafił wprowadzić informatyzacji systemu ubezpieczeń i nikt za to nie odpowiada. Choć odpowiedzialnych jest wielu, od premierów po ministrów, wiceministrów, na prezesach nfz kończąc.

 5. Panie Rawicz – odpowiem krótko : życzę Panu najgorszego scenariusza,jaki może się przytrafić człowiekowi – czyli jakiegokolwiek, CIĘŻKIEGO w skutkach wypadku i żeby przyjechała po Pana karetka wyposażona w sprzęt zakupiony przez WOŚP oraz by Pan dochodził do siebie na szpitalnym oddziale na którym również znajdowałaby się aparatura i sprzęt zakupiony przez WOŚP ! Ciekawy jestem , czy wówczas też miałby Pan takie samo zdanie o przedmiotowej sprawie jak w tej chwili ? A może by je Pan zmienił i stał się normalnym człowiekiem jak te MILIONY ludzi , którzy kierują się odruchem SERCA i do puszek wolontariuszy wrzucają choćby przysłowiową złotówkę ?

 6. Wole tą „tak złą” kwestę Owsiaka, niż wzbogacanie imperium Rydzyka (nieopodatkowany kler) ! – tyle w tym temacie ! :P

 7. Owsiak – pan, który doskonale wie jak rozkręcić biznes ( ku aprobacie prawie całego społeczeństwa), rzeczywiście na początku ten tekst wzięłam poważnie, ale ostatnie zdania to istna ironia, hmm dobrze zrozumiałam? Może wymierzona w ludzi, którzy nie są aż tak bardzo postępowi? ( i dobrze, że nie są;) :)

 8. Jak łatwo zgasić takie argumentu po prostu: PROSZĘ O PRZYKŁAD WŁAŚCIWEGO DZIAŁANIA w przeciwieństwie do opisywanego. Z czego trzeba brać wzorce ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s