izba tradycji – publikacje

Ważniejsze lub ciekawsze – z mojego punktu widzenia – wydarzenia, publikacje i fotografie, niż te, które na co dzień pojawiają się w mediach, z którymi współpracuję.

 

Koncertowe zdjęcia roku 2012 wg serwisu Muzyka.Onet.pl

Redakcja serwisu z którym współpracuję od lat wybrała najciekawsze zdjęcia koncertowe roku 2012. Wśród piętnastu prac sześć jest mojego autorstwa. Poza Kaczorem (na wózku, zdjęcie na „okładce” galerii), są tam zdjęcia RHCP, Metalliki, The Kills, The Mars Volta, openerowa publiczność).

onet 2013 700

 

ILLUSION DVD+CD (czerwiec 2012)

Okładki, wszystkie zdjęcia w poligrafii, galeria zdjęcia z koncertu na DVD, generalnie – fotograficznie wszystko.

****

Heineken Open’er Festival 2012 (reklama prasowa) – maj 2012.

Wykorzystanie zdjęcia wykonanego podczas HOF 2011. Na zdjęciu część scenografii z koncertu Moniki Brodki przechowywana w jednym z hangarów/schronów na terenie lotniska w Babich Dołach.

****

Jafia Namuel – „One Love Train” (zdjęcia wewnątrz wydawnictwa CD). Luty 2012.

****

Afromental – sesja wizerunkowa zespołu z okazji wydania płyty The B.O.M.B. Zdjęcia zespołowe i indywidualne. Projekt zrealizowany z Piotrem Tarasewiczem. Rok 2011.


****

Narodowe Centrum Piosenki Polskiej – zdjęcie uzywane w komunikacji i promocji instytucji na wszystkich polach.

****

Przystanek Woodstock – historia najpiękniejszego festiwalu świata – Jerzy Owsiak / Jan Skaradziński – Złoty Melon 2011.

****

Raggafaya na Przystanku Woodstock 2011. Zdjęcia na okładce, wewnątrz wydawnictwa i jako dodatek na płycie DVD. Również na kilku innych wydawnictwach z PW 2011.

*****

Jubileuszowy album z okazji 10-lecia Heineken Open’er Festival. Zdjęcia dokumentujące festiwal i jego atmosferę.

****

„Róbta co chceta czyli z sercem jak na dłoni – 20 lat grania” / Świat Książki 2010

****

Zdjęcia z przedstawienia T.E.O.R.E.M.A.T. w okolicnzościowym albumie JARZYNA: TEATR/THEATRE. Fotografia Danuty Stenki użyta została na plakatach reklamujących spektakl TR Warszawa w… Nowej Zelandii.

*****

Miesiąc Fotografii w Krakowie. Spotkanie i panel dyskusyjny wraz z pokazaem fotografii.

Razem z Marcinem Bąkiewiczem – jako Music Foto Kolektiv, organizatorzy konkursów na Koncertową Fotografię Roku i mam cień nadziei – jako w miarę aktywni fotografowie koncertowi – zostaliśmy zaproszeni do udziału w panelu dyskusyjnym podczas najbliższego Miesiąca Fotografii w Krakowie. Czyli takie „MFK na MFK” – zabawna zbieżność akronimów. To, że krakowski Miesiąc Fotografii to jedna z najważniejszych imprez foto w tej części Europy to mówić zainteresowanym nie trzeba. To że Jacek Poremba (ach te zdjęcia Anity Lipnickiej) czy Rafał Masłow mają dar od Boga, też przypominać nie trzeba.

Jak ktoś nie widział zdjęć Jasona Evansa, to niech sprawdzi – wybitnym specjalistą od koncertów może nie jest, ale w studio realizuje fajne rzeczy. A kto widział film „Beats Of Freedom” Leszka Gnoińskiego i Wojtka Słoty (też spotkamy się w Krakowie) to wie, kim jest Chris Salewicz.


Tak o spotkaniu w oficjalnym komunikacie pisze organizator:

Podczas Miesiąca Fotografii w Krakowie bogaty program wystaw uzupełnią wydarzenia muzyczne. Po solidnej dawce fotograficznych przeżyć zapraszamy na drugą dawkę adrenaliny lub chilloutu – tym razem muzyczną.

Związki muzyki i fotografii będą głównym tematem rozmowy towarzyszącej niedzielnemu śniadaniu w Restauracji Barka. Tytułowy „Photo pass” – karta wstępu do klubu dla tych wybrańców, którzy na koncertach stoją między sceną a barierkami, czy też zgoda zespołu na sesję zdjęciową, dla fotografa zawsze oznacza możliwość zbliżenia się do muzyki bliżej niż inni. Czym był magiczny „photo pass” dla Jasona Evansa, Vinki Petersen, Wojciecha Słoty, Rafała Masłowa, Jacka Poremby, Artura Rawicza i Marcina Bąkiewicza dowiemy się 9 maja o godz.10:00.

Rozmowę prowadzi Karolina Sulej („Exclusiv”) oraz Chris Salewicz.

Spotkanie odbyło się 9 maja 2010 w Krakowie. Więcej na stronach Miesiąca Fotografii.

****

Płyta formacji Indeed pod tym samym tytułem. Zdjęcia muzyków do poligrafii wewnątrz wydawnictwa. Rok 2010.


*****

Koncert Jubileuszowy Woodstock 1969-2009. Zdjęcia wewnątrz publikacji i jako dodatek na płycie DVD.

****

Armia – zdjęcie koncertowe wykorzystywane przez zespół i Tomka Budzyńskiego w oficjalnych materiałach prasowych oraz w social media. Fotografia powstała w 2009 roku.

*****

DVD Voo Voo z Przystanku Woodstock w 2009 roku. Zdjęcia wewnątrz wydawnictwa oraz na płycie DVD jako dodatek.

*****

„Irek Dudek – Ziuta Blues” książka autorstwa ówczesnego dziennikarza kotowickiej GW, dziś wydawcy pełną gębą (Wydawnictwo FALAMI). Zdjęcie wykorzystane wewnątrz książki powstało jeszcze w 2007 roku na planie klipu „Goście idą” Shakin Dudi. Książka wydana w 2008 lub 2009 roku (nie pamiętam).

*****

Okładka płyty Trifonidis Orchestra z 2008 roku. Przód, tył, „środek” oraz zdjęcie koncertowe wewnątrz wydawnictwa.

*****

Fotal.pl i Radio PIN – Nagroda Głowna w konkursie „Spacery FOtograficzne 2008”.

Po pięciu spacerach przyszedł czas na podsumowanie, które mogę śmiało nazwać finałem pięciu finałów.

Czas na nagrodę główną. Obrady Jury były jak zawsze burzliwe. W końcu wybieraliśmy spośród pięciu najlepszych zdjęć to najnajlepsze.

Zwycięzcą został Artur Rawicz. Gratulujemy!

Żaden z jurorów nie skusił się na zdanie odrębne, argumentacja większości była na koniec nie do podważenia.

Dlaczego to zdjęcie? Wszystkie zdjęcia finałowe są poprawne, dobrze wykadrowane, bez zarzutu w kwestiach technicznych. Kompozycja jest dobrze dobrana… ale cztery są grzeczne a jedno jest inne. I ta inność na koniec miała decydujące znaczenie. Pan Artur wykonał zdjęcie, które nie jest kolejnym ładnym obrazkiem, ma ono dynamikę, coś się na nim dzieje pomimo, że to tylko nieruchomy plaski obraz.

Nagroda główna, czyli profesjonalnie przygotowana i przeprowadzona sesja zdjęciowa w której pan Artur będzie fotografem a ja asystentem :-) mam nadzieję, że będzie wspaniałą przygodą, która utrwali przywiązanie do fotografii i pozwoli rozwijać to jakże fascynujące hobby.” – napisał Paweł Duma.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s